Czy warto inwestować w ubrania UV?

thumbnail

Ochrona przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych jest niezmiernie ważna. Obecnie można znaleźć wiele preparatów z odpowiednio wysokimi filtrami, które po nałożeniu na skórę tworzą barierę ochronną przeciw promieniom UV. Nie zawsze jednak taka forma ochrony jest wygodna. Trzeba pamiętać o dokładnym rozprowadzeniu kremu, powtarzaniu tej czynności co dwie godziny i nakładaniu dodatkowej warstwy po kąpielach wodnych. W sytuacji, kiedy spędzamy aktywnie czas na rowerze, albo pływamy żaglówką, czy chodzimy po górach regularne nakładanie kremu nie zawsze jest możliwe. Z tego właśnie powodu warto zastanowić się nad nowoczesnymi rozwiązaniami, które podsuwają nam naukowcy.

Ubrania UV, co to?

Jeżeli chcemy zminimalizować sięganie po wszelkiego rodzaju kremy z filtrem, a jednocześnie potrzebujemy skutecznej ochrony przeciw szkodliwym promieniom słonecznym warto zastanowić się nad nowoczesnymi rozwiązaniami. Naukowcy intensywnie pracują nad sposobami, które w komfortowy sposób będą nas chronić przed szkodliwym wpływem słońca. Jednym z takich rozwiązań, które powstało dzięki polskim naukowcom są właśnie ubrania UV. Można zadać sobie pytanie co czyni z nich wyjątkowe, przecież na pierwszy rzut oka zupełnie nie można ich odróżnić od standardowej odzieży. Otóż jak zwykle magia tkwi w szczegółach. Tkanina, z której powstają ubrania UV jest utkana bardzo szczelnie, a pomiędzy włókna został wpleciony dwutlenek tytanu, dzięki któremu promienie słoneczne odbijają się od powierzchni ubrania i nie mają szansy przedostać się w głąb. Nasza skóra jest bezpieczna. Nie ma ryzyka, że szkodliwe promienie słoneczne zaczną siać spustoszenie w naszych tkankach. Ulepszone modele ubrań UV posiadają również nanocząsteczki, które pochłaniają szkodliwe światło. Jak widać dzięki posiadaniu w swojej szafie tego rodzaju ubrań możemy bezpiecznie korzystać z aktywności na powietrzu, ograniczając konieczność użycia kremów z filtrem.

Zdrowie czy moda?

Dla wielu osób piękny wygląd to sprawa pierwszorzędna i właśnie nią kierują się w pierwszej kolejności przy wyborze swoich ubrań. Właśnie takim osobom firmy odzieżowe, które zajmują się produkcją ubrań UV wychodzą naprzeciw. Zwracają uwagę nie tylko na bezpieczeństwo użytkownika, ale również na jego samopoczucie. Najnowsze trendy modowe są dokładnie śledzone i wdrażane w każdej kolekcji. Można podsumować krótko, że ubrania UV (koszulki z filtrem uv, kostiumy kąpielowe UV) nie tylko są bezpieczne, ale również wygodne i modne. Dlatego nie ma tutaj dylematu, czy wybierać zdrowie, czy piękny wygląd. Wybór jest bardzo szeroki, ubrania występujące w różnorodnych rozmiarach i kolorystyce. Każdy, zarówno dziecko, jak i dorosły znajdą cos dla siebie.

Konsekwencje braku ochrony przed promieniami UV.

Już od dawna wiadomo, że słońce jest nie tylko naszym sprzymierzeńcem, ale ma również negatywny wpływ na organizm, a w szczególności na skórę. Długotrwałe przebywanie na słońcu bez ochrony może skutkować natychmiastowymi poparzeniami skóry, ogólnym osłabieniem, a jeżeli nie pamiętamy o wodzie również odwodnieniem, natomiast w skrajnych przypadkach udarem cieplnym. Częste oddawanie się kąpielom słonecznym znacznie przyspiesza starzenie się skóry. Traci ona elastyczność, pojawiają się przebarwienia, a na twarzy znacznie szybciej powstają zmarszczki. Jednak to nie najpoważniejsze konsekwencje. Nowotwory skóry stały się prawdziwym i realnym zagrożeniem. Nie dość, że są oszpecające, to również trudne do wyleczania. O zagrożeniach powinni pamiętać szczególnie amatorzy regularnych kąpieli słonecznych i solarium. Dlatego zanim zdecydujemy się na dłuższe przebywanie na słońcu warto zabezpieczyć się przed szkodliwym wpływem słońca.

Podsumowanie.         

Słońce jest wspaniałym antydepresantem, dzięki niemu nasz organizm może wytwarzać witaminę D3, ma wpływ na układ odpornościowy. Jednak nie możemy zapominać również o tej negatywnej stronie, kiedy promienie UV po ekspozycji mogą siać spustoszenie w naszej skórze. Żeby znaleźć równowagę warto znać różne możliwości ochrony przed negatywnym wpływem słońca. Dzięki temu będziemy mogli spokojnie cieszyć się pięknymi letnimi dniami, wakacjami albo urlopem na plaży.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top