Trendy kuchenne 2020

thumbnail

W planowaniu wystroju kuchni trzeba szukać złotego środka pomiędzy estetyką a funkcjonalnością. Osoby, którym zależy na modnej aranżacji, powinny również przed wykonaniem projektu przejrzeć kilka aktualnych katalogów wnętrzarskich. Trendy kuchenne zmieniają się bowiem błyskawicznie i praktycznie w każdym sezonie na topie jest co innego.

Kuchnia jest sercem każdego domu, w którym często spędzamy naprawdę sporo czasu. Pamiętajmy więc, aby zadbać o to, by była urządzona wygodnie i funkcjonalnie. Nawet, jeśli inspirujemy się najnowszymi trendami, nie kopiujmy wszystkiego, co znajdziemy we wnętrzarskich katalogach. Nie każda aranżacja, która świetnie prezentuje się na zdjęciu, równie dobrze sprawdzi się w kuchni, w której użytkownicy będą przebywali na co dzień. Trendy kuchenne warto potraktować jako inspirację i kierunek urządzania wnętrza. Kopiowanie jeden do jednego jest jednak raczej niewskazane.

Kuchnia otwarta na inne wnętrza

W nowoczesnym budownictwie coraz bardziej odchodzi się od kuchni jako pomieszczenia z czterema ścianami lub typowych aneksów kuchennych, które mocno odróżniają się od pozostałych części pomieszczenia. Nowoczesne kuchnie stanowią jednolitą całość z salonem czy z innymi wnętrzami. Jest to widoczne szczególnie w ich aranżacji i wykończeniu. Nie ma już wyraźnych granic pomiędzy przestrzenią kuchenną a resztą wnętrza. Kiedyś taką granicą było chociażby wykończenie podłogi – w części kuchennej była ona pokryta płytkami, natomiast w części salonowej dominowały panele. Obecnie projektanci zalecają, aby podłoga w całym pomieszczeniu była jednolita. Dzięki temu uzyskamy wrażenie ładu i porządku.

Minimalizm ciągle na czasie

Powiedzenie, że mniej znaczy lepiej, nieustannie dominuje w nowoczesnych kuchniach. Trendy kuchenne 2020 również podejmują tę kwestię, zwłaszcza, jeśli chodzi o wybór materiałów wykończeniowych, a także mebli. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się proste meble o jednolitej stylistyce, zamiast tych fantazyjnie wykończonych i pełnych różnych powierzchni. Minimalizm ważny jest również w ogólnym wystroju kuchni. Nieustannie modne są puste blaty, sporo wolnej przestrzeni, pochowane wszystkie akcesoria kuchenne. To, co kiedyś stało lub leżało na blatach, wisiało na wieszaczkach czy haczykach, obecnie jest schowane w doskonale zorganizowanych szufladach czy systemach półek. Każda rzecz ma swoje miejsce, jest łatwo dostępna, a jednocześnie kuchnia prezentuje się doskonale pod względem wizualnym.

Matowe fronty, zero uchwytów

Trendy kuchenne 2020 wprowadzają również nowy wygląd mebli. Przede wszystkim, ważny jest mat. Matowe wykończenie frontów szafek czy blatów jest zdecydowanie na topie. Wysoki połysk nie do końca się sprawdza, a przy okazji czasem naprawdę kiepsko wygląda i jest trudny do utrzymania w czystości. Matowe szafki mają też ciekawe kolory. Na topie są szarości, czernie, a także różne odcienie brązu. Szczególnie dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie szafki w kolorze ciemnej czekolady. Poza wykończeniem mebli kuchennych zmienił się również sposób ich otwierania. Obecnie wyjątkowo modne są szuflady i szafki bez jakichkolwiek uchwytów. Otwiera się je poprzez mocniejsze naciśnięcie bądź za pomocą innego dopasowanego systemu. Dzięki temu meble dodatkowo stały się bardziej minimalistyczne i jednolite. Świetnie się prezentują, a jednocześnie są wyjątkowo przydatne w domach, gdzie są małe dzieci. Szafki bez rączek czy uchwytów są dla maluchów praktycznie niemożliwe do otworzenia.

Wyspy kuchenne nadal na topie

Trendy kuchenne 2020 przedstawiają również nieco inne spojrzenie na wyspy kuchenne. Nadal są one jednym z najważniejszych elementów w dużych kuchniach. Zyskały jednak prosty kształt, zero uchwytów i rączek, ale za to ciekawe kolory oraz wykonanie z wysokiej jakości materiałów. Nowoczesne wyspy kuchenne są wyjątkowo luksusowe. Projektanci łączą naturalny marmur lub granit egzotycznymi gatunkami drewna czy metalem. Tak efektowne i doskonałej jakości wykonanie faktycznie nie potrzebuje już żadnych ozdobników i dekoracji. Wyspa kuchenna w tym wydaniu sama w sobie jest niezwykłym elementem wystroju, który z pewnością będzie przyciągał spojrzenia. Oczywiście, dbając o estetykę, nie możemy zapominać o funkcjonalności. Wyspa kuchenna musi być równie efektowna, co wygodna w codziennym użytkowaniu.

Eko styl nieustannie w modzie Wśród nowoczesnych trendów kuchennych nieustannie króluje również moda na wszystko, co jest eko. Kuchnia zgodna z naturą cieszy się dużym powodzeniem osób, którym zależy na dbałości o środowisko. W eko kuchni stawia się przede wszystkim na naturalność zarówno mebli, jak i elementów wykończenia wnętrza oraz dodatków. Świetnie prezentuje się połączenie naturalnego drewna z kamieniem, korkiem, a także z ciekawie wyglądającym szkłem. Oczywiście, ważne są również wszystkie formy dbałości o oszczędzanie energii i wody. W eko kuchni ważne jest więc nie tylko drewno i naturalne materiały, ale również najnowocześniejszy sprzęt AGD, który pozwoli zaoszczędzić zarówno na prądzie, jak i na wodzie.

Zapraszamy do zapoznania z ofertą firmy DelForm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top