Drzwi wewnętrzne na zamówienie – wady i zalety

thumbnail

Remontujesz mieszkanie? A może od podstaw projektujesz aranżację swojego domu? W takich sytuacjach zapewne stajesz przed wyzwaniem związanym z wyborem idealnych drzwi wewnętrznych, które stanowią wizytówkę każdego pomieszczenia. Gdy dokonujesz takiego zakupu, postaw na drzwi wewnętrzne produkowane na wymiar. Dzięki temu uzyskasz wymarzone drzwi – poznaj ich wady i zalety!

Zalety drzwi wewnętrznych na zamówienie – które są najważniejsze?

Jako zalety drzwi wewnętrznych wskazuje się ich następujące właściwości:

 • wysoka jakość wykonania
 • oryginalność
 • przygotowanie wedle indywidualnego projektu
 • możliwość przygotowania drzwi nawet o nietypowym kształcie
 • idealne dopasowanie do dostępnej przestrzeni
 • swoboda konfiguracji
 • duża personalizacja ich wyglądu
 • pełne dopasowanie do potrzeb użytkowników
 • spójność tego elementu z resztą aranżacji mieszkania

W jaki sposób w praktyce przejawiają się te mocne strony?

Doskonale widać więc, że mocne strony drzwi wewnętrznych produkowanych na wymiar są naprawdę liczne oraz mają istotne znaczenie. Bardzo prosto jest wskazać główną korzyść wynikającą z zakupy drzwi wewnętrznych na wymiar. Jest to duża oryginalność, ponieważ dzięki temu nie ma możliwości, że ktoś z naszych bliskich, przyjaciół, czy znajomych będzie miał w swoim domu identyczne drzwi. Łatwo uświadomić sobie, że w przypadku zdecydowania się na zakup gotowych drzwi w sklepie coś takiego byłoby po prostu niemożliwe. Kolejna zaleta wiąże się z ogromnym wpływem, jaki klienci mogą wywrzeć na ostateczny wygląd drzwi, które chcą kupić. Schemat działania jest tutaj następujący – złożenie zamówienia następuje jednocześnie z ustaleniem wszystkich szczegółów dotyczących konkretnych drzwi wewnętrznych. Rozpoczyna się to od określenia ich kształtu oraz dokładnych wymiarów: wysokości oraz szerokości. Każdy może wybrać także materiał, z jakich zostaną one wykonane, czy też poprosić o wykonanie pewnych szczegółów, które wyróżnią nasze drzwi i nadadzą im wyjątkowo dekoracyjny wyraz.

Drzwi wewnętrzne na zamówienie – inwestycja na lata

Obecnie jest wiele firm, które zajmują się wykonywaniem drzwi wewnętrznych na wymiar. Dzięki temu każdy z nas może wybrać najlepszych fachowców w swojej okolicy. Mimo różnorodności takich profesjonalistów, ich działania są bardzo do siebie podobne. W szczególności uwagę zwraca fakt, że firma wytwarzająca coś na zamówienie zdaje sobie sprawę, że efekty ich działań bezpośrednio przekładają się na ilość klientów. W końcu pracują oni na swoją własną markę. Każdy przedmiot, na przykład drzwi, jakie wykonają jest ich wizytówką, musi więc wyróżniać się jak najwyższą jakością. Z drugiej strony, jeśli dany klient będzie zadowolony z wykonanych przez nich prac, na pewno zechce w przyszłości kolejny raz skorzystać z ich usług, a także poleci tych fachowców swoim znajomym i rodzinie. Krok po kroku zakres działalności danej firmy oraz ilość ich klientów będzie się rozszerzała.

Jakie są wady drzwi wewnętrznych na zamówienie?

Do najważniejszych wad, jakimi cechują się drzwi wewnętrzne należą:

 • wyższa cena w stosunku do gotowych drzwi w sklepie
 • dłuższy czas oczekiwania na dostawę

Wady drzwi wewnętrznych na zamówienie – znaczenie w praktyce

Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że jest o wiele mniej wad związanych z zamówieniem drzwi wewnętrznych na wymiar. Jednak również o nich nie można zapomnieć. Głównym mankamentem są tutaj na przykład kwestie finansowe. Bowiem trzeba jasno stwierdzić, że drzwi na wymiar są o wiele droższe niż te, które można kupić gotowe w sklepie. Nie jest to inwestycja na każdą kieszeń. Trzeba się z tym liczyć, ponieważ najczęściej nie dokonuje się zakupu pojedynczych drzwi, ale co najmniej kilku, które są przeznaczone dla poszczególnych pomieszczeń – kuchni, łazienki oraz pokojów. Druga, także dosyć ważna wada, związana jest z wydłużonym czasem oczekiwania na dostawę drzwi wewnętrznych do naszego mieszkania. Tutaj prace są prowadzone od podstaw, aby drzwi były wykonane dokładnie i z jak największą precyzją, niezbędne jest poświęcenie większej ilości czasu na ich wytworzenie. A więc nie jest to rozwiązanie dla osób, które wykonują szybki remont lub po prostu z jakiś innych powodów zależy im na jak najszybszej realizacji zamówienia.

Podsumowanie

Drzwi wewnętrzne są elementem bez którego nie obejdzie się żadne wnętrze. W końcu pełnią one tak wiele funkcji. Przede wszystkim mają rolę użytkową związaną z odgradzaniem powierzchni przeznaczonych na poszczególne pomieszczenia. Wpływają także na poczucie intymności domowników. Jednocześnie pełnią funkcję dekoracyjną i są ważnym elementem wystroju danego domu czy mieszkania. Warto pamiętać, że wybór drzwi wewnętrznych to inwestycja na lata. Dobrze jest więc dokonać w tej kwestii rozsądnego wyboru i cieszyć się z komfortowego użytkowania drzwi przez naprawdę długi czas. Dlatego też zaleca się dokładne prześledzenie danej sytuacji i uwzględnienie wszystkich wymienionych powyżej wad oraz zalet. Wtedy zwiększy się prawdopodobieństwo, że dokona się najlepszego wyboru z możliwych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top