Co założyć na rower w upalne dni?

thumbnail

Letnie treningi mogą być niezwykle przyjemne. Jednak szczególnie musimy pamiętać wtedy o odpowiednim nawodnieniu organizmu oraz wyborze właściwej odzieży kolarskiej. Na co zwrócić uwagę? Zastanowimy się nad tym dalszej części naszego tekstu.

Odpowiednie warunki i odzież kolarska

Kiedy za oknem możemy cieszyć się przyjemnym słońcem i wysokimi temperaturami, treningi rowerowe mogą być naprawdę przyjemne. Sezon kolarski to prawdziwe wyzwanie dla pasjonatów rowerów, jak i dla amatorów. Oczywiście mogą pojawić się pewne dylematy i dotyczą one głównie tego, jaką odzież kolarską powinniśmy wybrać w upalne dni. Kluczowe jest to, by zwracać uwagę na panujące warunki atmosferyczne. Oczywiście nawet latem, gdy wybieramy się na trening o świcie, temperatury mogą nas bardziej zaskoczyć niż wtedy, gdy jeździmy w pełnym słońcu. Jednak niewątpliwie podstawową odzieżą kolarską w tym okresie będzie odpowiednio dobrana koszulka na rower oraz spodenki rowerowe. Nie możemy zapominać również o tym, by zawsze jeździć w kasku, zainwestować w dobrze dobrane buty kolarskie i zawsze zakładać okulary chroniące nasze oczy. Ponadto w garderobie kolarskiej powinny znaleźć się wysokiej jakości skarpety, a także warto zainwestować w czapeczkę, którą zakładamy pod kask.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru konkretnych produktów?

Bez względu na porę roku, jeżeli stoimy przed dylematem wyboru konkretnych elementów garderoby kolarza, powinniśmy uwzględnić niektóre istotne aspekty, niejednokrotnie decydujące o ostatecznym wyborze. Szczególnie ważną rolę będzie odgrywał tutaj materiał. Tkaniny muszą być oddychające, dobrze przepuszczać powietrze, a także zapewniać nam pełen komfort jazdy. Zwykła ubrania i koszulki bawełniane czy luźne spodenki nie zdadzą tutaj egzaminu. Ponadto mogą one doprowadzić do niekomfortowych oddać. Jeżeli nasza koszulka rowerowa będzie dobrze dopasowana i wykonana z materiałów syntetycznych, możemy mieć pewność, że będzie ona na tyle lekka, cienka i przewiewna, że doskonale egzamin nawet wtedy, gdy na zewnątrz panują upalne temperatury.

Dodatkowo w przypadku z podanych kolarskich istotną rolę odgrywa wkładka. Tego typu rozwiązanie jest obligatoryjna, gdyż chroni naszą miednicę, niweluje różnego rodzaju otarcia, a także zwiększa komfort jazdy. Warto także zwrócić uwagę na to, by interesujące nas spodenki posiadały odpowiednie szelki. Wtedy też będziemy mieć pewność, że pozostaną one na swoim miejscu nawet w trakcie intensywnych treningów.

Jaka koszulka rowerowa sprawdzi się latem?

Nieco wyżej wspomnieliśmy o tym, bo wybierasz takie koszulki kolarskie, które będą wykonane z materiałów syntetycznych. Dodatkowo niektórzy producenci odzieży rowerowej oferują nam rozwiązanie typowo dedykowane na upalne dni. Wtedy posiadają one w siateczkę na plecach, pod pachami, na klatce piersiowej. Oczywiście konfiguracje są tutaj dowolne, ale niewątpliwie takie rozwiązanie znacznie wpływa na komfort jazdy wtedy, kiedy szczególnie zmagamy się z wysokimi temperaturami. Ponadto koszulka rowerowa powinna być dobrze dopasowana do naszego ciała. Takie rozwiązanie zapewni nam komfort jazdy nawet w trakcie intensywnych treningów. Ponadto warto zwrócić uwagę na interesującą nas długość rękawa taśmy zabezpieczające. Wtedy będziemy mieli pewność, że koszulka nie będzie się nieestetycznie marszczyła, kiedy Pozostaniemy w pozycji pochylonej na rowerze. Taśma zabezpieczająca powinno się znaleźć także na samym dole koszulki, dzięki czemu będziemy mieć gwarancję, że zostanie ona na swoim miejscu. Istotną rolę będzie odgrywał także zamek na długości całej koszulki, a także kieszonki znajdujące się na plecach. standardzie znajdziemy trzy takie otwory, które posłużą nam do przewożenia drobnych akcesoriów. Niektórzy producenci oferują dodatkową, czwartą kieszonkę, która bywa zasuwana na zamek.

Podsumowanie

Na rynku znajdziemy wiele różnorodnych produktów, że z pewnością uda nam się wybrać konkretne rozwiązania, całkowicie dostosowane do naszych potrzeb. Warto jednak zwrócić uwagę również na to, by wybierać produkty z materiałów wysokiej jakości, ale również takie, które zapewniają nam ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Niewątpliwie latem sprawdzą się jasne barwy, ale fani czerń nie muszą się obawiać, że może kolor ten wpłynąć na niekomfortowe odczucia podczas treningu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top